| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Type | Security |
| Minimum Hard Drive Space | Less than 50 MB |
| Minimum RAM | 64 MB |
| Item Height | 10 in |
| Item Length | 2 in |
| Item Width | 8 in |
| For Operating Systems | Windows |
| Format | CD |
| Brand | McAfee |
Check the listing for details. Stash-It Video Video Spying and Security Encryption Software- factory sealed box. Condition: Brand New. Listed at 29.99 USD. Stash-It Video Video Spying and Security Encryption Software- factory sealed box. Conceals and Protects Files: Encrypts files automatically & password protects them with a click of a button.Secures e-mail transmissions: Send emails without the threat of 3rd party interception or eavesdropping. Receivers of encrypted files don't need Stash It to open.Alerts Intruders: You can pre-record a message to play whenever anyone invades your space - a dog's bark, death threat etcShreds Obsolete Files to BitsCatches Intruders in the act: By adding a Windows compatible camera, Stash It becomes a surveillance system. It reacts to motion, so the camera doesn't take pictures unless something is happening.