| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Source | Batteries |
| Size | Small |
| Custom Bundle | No |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Measurement System | Decimal |
| Department | Unisex Adults |
| Measurement Provided | Distance |
| Display Size | 1 x 1 in |
| Language | English |
| Item Height | 1.25 |
| Personalized | No |
| Body Area | Torso |
| Features | Clip |
| Sport/Activity | Running & Jogging |
| Item Width | 2 in |
| Signed | No |
| Color | Black |
| Material | Plastic |
| Mobile App | No |
| Brand | Leed's |
| Type | Pedometer |
| Model | Stepping Meter |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 1 oz |
Check the listing for details. State Farm Pedometer Count Distance Clip-on Multi-Functions. Color: Black, Condition: New other (see details). Listed at 5.00 USD. State Farm Leed's Fitness Pedometer Count Distance Clip-On Multi-Functions. NEW - It's never been used. Item# 1630-04BK Pedometer has StateFarm engrave on the front, it uses batteries AG13/LR44 ..plastic protector is still intact