| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31120-KRN-A81 |
| More Info | Pick Up:240 |
| Item Length | 76 mm |
| Item Height | 13 mm |
| item Width | 76 mm |
| Weight | 1 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor |
| Compatible Model | 31120-KRN-A81 Alternator |
| Number in Pack | 1 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST473A1002 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator fits Honda 31120-KRN-A81 Alternator. Condition: New. Listed at 53.24 USD. Premium Quality Replacement Part STATOR For Honda Models: CRF250R 2014-2017 Order Includes: 1x STATOR