| Brand | Caltric |
|---|---|
| OE/OEM Part Number | 30017-01, 30017-01A, 30017-01B, 3001701, 3001701A, 3001701B |
| Interchange Part Number | 30017-01, 30017-01A, 30017-01B, 3001701, 3001701A, 3001701B |
| Superseded Part Number | 30017-01, 30017-01A, 30017-01B, 3001701, 3001701A, 3001701B |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Type | Stator Magneto |
| Manufacturer Part Number | ST183 - LAR |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Country of Origin | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Fitment | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator for Harley Davidson Softail Standard Fxst Fxsti EFI 2001-2006. Condition: New, Made in China. Listed at 48.00 USD. 1x Stator : 30017-01 30017-01A 30017-01B. For Harley Davidson Motorcycle Models item Width:134 mm. Item Length:134 mm.