| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31120-MCH-003, 31600-MCH-000, 31600-MCJ-750 |
| More Info | Pick Up:200 |
| Item Length | 125.8 mm |
| Item Height | 33 mm |
| item Width | 125.8 mm |
| Weight | 5 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | VTX1800C 2002 2003 2004 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST324A2001 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator for Honda VTX1800C 2002 2003 2004. Condition: New. Listed at 90.84 USD. Premium Quality Replacement Part Stator / Generator AndRegulator For Honda Models:VTX1800C 2002-2004 VTX1800F1 2005-2008 VTX1800F2 2005-2007 VTX1800F3 2005-2008 VTX1800N1 2004-2008 VTX1800N3 2004-2008 VTX1800R 2002-2003 VTX1800R1 2004-2007 VTX1800R2 2004-2007 VTX1800R3 2004-2007 VTX1800S 2002-2003 VTX1800S1 2004-2006 VTX1800S2 2004-2006 VTX1800S3 2004-2006 Order Includes: 1x Stator : 31120-MCH-003 1x Regulator : 31600-MCH-000 31600-MCJ-750 Item Length : 125.8 mm item Width : 125.8 mm Item Height : 33 mm Item Weight : 5 LB