| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 21003-1154, 21066-1030, 21066-1018 |
| More Info | Pick Up:110 |
| Item Length | 103 mm |
| Item Height | 14 mm |
| item Width | 103 mm |
| Weight | 3 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | Ninja 250R EX250 1988-2007 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Kawasaki |
| Manufacturer Part Number | ST346A2004 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator for Kawasaki Ninja 250R EX250 1988-2007. Condition: New. Listed at 78.84 USD. Premium Quality Replacement Part Stator and Regulator For Kawasaki Models: Ninja 250r Ex250 1986-2007Eliminator 250 El250 1988 1992 Order Includes: 1x Stator: 21003-11541x Regulator: 21066-1030 21066-1018 Length: 103 mmWidth: 103 mmHeight: 14 mm