| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31401-45120, 31401-47030, 31400-45110, 31400-45111 |
| Interchange Part Number | 31401-45110, 31401-45111, 31401-47021, 31401-47020 |
| Superseded Part Number | 31400-47021, 31400-47020, 11483-45000, 11483-45000-H17 |
| More Info | Pick Up:No |
| Item Length | 93 mm |
| Item Height | 18.5 mm |
| item Width | 93 mm |
| Weight | 3 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor, Gasket And Regulator |
| Compatible Model | Gs850Gl 1982 1983 |
| Number in Pack | 3 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Suzuki |
| Manufacturer Part Number | ST235A2007 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator & Gasket for Suzuki Gs850Gl 1982 1983. Condition: New. Listed at 41.00 USD. Premium Quality Replacement Part Stator And Regulator With Crankcase Cover Stator Gasket For Suzuki Models: GS850GL 1982-1983 Note: These Models Use Two Different Regulators. Before Purchase Make Sure That Regulator In The Provided Picture Is The Same As Your Original One. Order Includes:1x Stator: 31401-45120 31401-47030 31400-45110 31400-45111 31401-45110 31401-45111 31401-47021 31401-47020 31400-47021 31400-470201x Regulator: 32800-49X50 32800-45110 32800-45210 32800-45250 32800-49140 32800-49310 32800-49320 32800-47121 32800-44030 32800-44040 32800-44120 32800-45240 32800-47020 32800-471201x Gasket: 11483-45000 11483-45000-H17 Length: 93 mmWidth: 93 mmHeight: 18.5 mm