| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31120-MBZ-611, 31600-MV4-010, 31600-MV4-000, 31600-KY2-703 |
| Interchange Part Number | 31600-KY2-702, 31600-KPJ-670, 31600-KBG-008, 31600-KFG-861 |
| Superseded Part Number | 31600-KFG-860, 31600-KFG-862 |
| More Info | Pick Up:No |
| Item Length | 107.3 mm |
| Item Height | 18 mm |
| item Width | 107.3 mm |
| Weight | 2.5 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | CB600F 599 2004 2006 Magneto |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST313A2001 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Honda CB600F 599 2004 2006 Magneto. Condition: New. Listed at 57.00 USD. Premium Quality Replacement Part Stator / Magneto / Generator and Regulator Rectifier For Honda Models: CB600F 599 2004, 2006 Order Includes: 1x Stator : 31120-MBZ-611 1x Regulator : 31600-MV4-010 31600-MV4-000 31600-KY2-703 31600-KY2-702 31600-KPJ-670 31600-KBG-008 31600-KFG-861 31600-KFG-860 31600-KFG-862 Item Length : 107.3 mm item Width : 107.3 mm Item Height : 18 mm Item Weight : 2.5 LB