| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31120-MBW-611, 31600-KFG-861, 31600-KFG-860, 31600-KFG-862 |
| Interchange Part Number | 31600-MV4-010, 31600-MV4-000, 31600-KY2-703, 31600-KY2-702 |
| Superseded Part Number | 31600-KBG-008 |
| More Info | Pick Up:No |
| Item Length | 107 mm |
| Item Height | 18 mm |
| item Width | 107 mm |
| Weight | 2.8 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | CBR600F4 1999 2000 CBR600F4 1999 2000 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST219A2003 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Honda CBR600F4 1999 2000 CBR600F4 1999 2000. Condition: New. Listed at 62.01 USD. Premium Quality Replacement Part Stator and Regulator Rectifier For Honda Models: Cbr600f4 1999-2000 Order Includes: 1x Stator : 31120-MBW-611 1x Regulator Rectifier : 31600-MV4-010 31600-MV4-000 31600-KY2-703 31600-KY2-702 31600-KPJ-670 31600-KBG-008 31600-KFG-861 31600-KFG-860 31600-KFG-862 Item Length:107 mm item Width:107 mm Item Height:18 mm Item Weight:2.8 Lb