| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31120-HN1-003, 31120-HN1-A41 |
| Interchange Part Number | 31600-HM8-013,31600-HM8-003,31600-HM8-B00 |
| More Info | Pick Up:240 |
| Item Length | 114.5 mm |
| Item Height | 14 mm |
| item Width | 114.5 mm |
| Weight | 3 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | TRX400EX Sportrax 400 Ex 1999-2012 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST136A2003 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Honda TRX400EX Sportrax 400 Ex 1999-2012. Condition: New. Listed at 51.00 USD. Premium Quality Replacement Part STATOR/MAGNETO/GENERATOR AND REGULATOR/RECTIFIER For Honda Models: TRX400EX SPORTRAX 400EX 1999-2009, 2012