| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31120-MB1-024,31120-MB1-004,31120-MB0-015,31120-MB0-415 |
| Interchange Part Number | 11636-MB0-000, 11636-MB0-306, 11636-MB4-000, 11636-MB4-306 |
| Superseded Part Number | 31600-ME9-008, 31600-MJ8-671, 31600-KAB-901, 31600-MF2-008 |
| OE/OEM Part Number 2 | 31600-ME9-008,31600-MJ8-671,31600-KAB-901,31600-MF2-008 |
| More Info | Pick Up:No |
| Item Length | 114.5 mm |
| Item Height | 54 mm |
| item Width | 114.5 mm |
| Weight | 3.3 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor, Gasket And Regulator |
| Compatible Model | VF750S V45 Sabre 1982 1983 W/Gasket |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST142A2011 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Honda VF750S V45 Sabre 1982 1983 W/Gasket. Condition: New. Listed at 68.00 USD. Premium Quality Replacement Part STATOR AND REGULATOR RECTIFIERw/GASKET For Honda Motorcycle Models: VF750S V45 Sabre 1982-1983