| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 31120-MB1-024,31120-MB1-004,31120-MB0-015,31120-MB0-415 |
| Interchange Part Number | 31120-MB6-000, 31120-MB6-008,31120-MB6-014,31120-ML7-691 |
| Superseded Part Number | 31600-ML0-721, 31600-KV0-018, 31600-KV0-008, 31600-MZ5-003 |
| OE/OEM Part Number 2 | 31600-ML0-721,31600-KV0-018,31600-KV0-008,31600-MZ5-003 |
| More Info | Pick Up:No Lighting Pole:0.1-0.7 |
| Item Length | 114.5 mm |
| Item Height | 54 mm |
| item Width | 114.5 mm |
| Weight | 3.2 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | VFR700F Interceptor 700 1986 1987 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST142A2006 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Honda VFR700F Interceptor 700 1986 1987. Condition: New. Listed at 68.85 USD. Premium Quality Replacement Part STATOR AND REGULATOR RECTIFIER For Honda Motorcycle Models: VFR750F INTERCEPTOR 750 1986-1989