| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 21003-1170, 21066-1083,21066-1099 |
| More Info | Pick Up:No |
| Item Length | 114.5 mm |
| Item Height | 18 mm |
| item Width | 114.5 mm |
| Weight | 3 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | KLR650 Kl650A 1987-2007 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Kawasaki |
| Manufacturer Part Number | ST157A2002 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Kawasaki KLR650 Kl650A 1987-2007. Condition: New. Listed at 59.85 USD. Premium Quality Replacement Part Stator And Regulator For Kawasaki Models: KLR650 KL650A 1987-2007 Order Includes: 1x Stator : 21003-1170 1x Regulator : 21066-1038 21066-1101 21066-1055 21066-1089 21066-0027 Length: 114.5 mmWidth: 114.5 mmHeight: 18 mm