| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 32101-06G10, 32101-06G11, 32101-06G00 |
| Interchange Part Number | 32800-06G00, 32800-06G01, 32800-06G02 |
| More Info | Pick Up:200 |
| Item Length | 118.8 mm |
| Item Height | 25 mm |
| item Width | 118.8 mm |
| Weight | 4.3 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | V-Strom 1000 DL1000 2003-2009 2012 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Suzuki |
| Manufacturer Part Number | ST200A2002 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Suzuki V-Strom 1000 DL1000 2003-2009 2012. Condition: New. Listed at 69.85 USD. Premium Quality Replacement Part Stator And Regulator For Suzuki Models: DL1000 V-STROM 1000 2002-2009 2012 Order Includes: 1x Stator: 32101-06G10 32101-06G11 32101-06G00 1x Regulator: 32800-06G00 32800-06G01 32800-06G02 Length: 118.8 mmWidth: 118.8 mmHeight: 25 mm