| Brand | Caltric |
|---|---|
| OE/OEM Part Number | 5SC-81410-03-00,5SC-81410-00-00,5SC-81410-01-00,5SC-81410-02-00 |
| Interchange Part Number | 5KP-81960-00-00, 5FL-81960-00-00 |
| Superseded Part Number | 4VR-15451-00-00,3BT-15451-00-00,22U-15451-00-00 |
| More Info | Pick Up:200, Lighting Pole:0.4-1.0 |
| Item Length | 114.5 mm |
| Item Height | 18 mm |
| item Width | 114.5 mm |
| Weight | 5 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor And Regulator |
| Compatible Model | XVS650 V-Star 650 Classic 2004-2010 |
| Number in Pack | 2 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Yamaha |
| Manufacturer Part Number | ST201A2008 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator & Regulator Rectifier for Yamaha XVS650 V-Star 650 Classic 2004-2010. Condition: New. Listed at 82.00 USD. XVS650 V-STAR 650 SILVERADO 2004-2010. REGULATOR RECTIFIER. 1x REGULATOR RECTIFIER. For Yamaha Models.