| Brand | Caltric |
|---|---|
| OE/OEM Part Number | 31120-MBG-003, 11636-MBG-000, 11636-MW4-000 |
| Interchange Part Number | 31600-MZ5-003, 31600-MBG-305, 31600-ML7-008, 31600-MN0-008 |
| Superseded Part Number | 31600-MN4-018, 31600-MN4-008 |
| More Info | Pick Up:No, Lighting Pole:0.1-0.7 |
| Item Length | 107.6 mm |
| Item Height | 26 mm |
| item Width | 107.6 mm |
| Weight | 3.5 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor, Gasket And Regulator |
| Compatible Model | VFR800Fi Interceptor 800 1998 1999 |
| Number in Pack | 3 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Honda |
| Manufacturer Part Number | ST312A2003 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator Regulator Rectifier Gasket for Honda VFR800Fi Interceptor 800 1998 1999. Condition: New. Listed at 78.24 USD. Vfr800fi Interceptor 800 1998-1999. Stator Regulator Rectifier and Gasket. 1x Stator :31120-MBG-003. 1x Regulator :31600-ML0-721 31600-KV0-018 31600-KV0-008 31600-MZ5-003 31600-MBG-305 31600-ML7-008 31600-MN0-008 31600-MN4-018 31600-MN4-008.