| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| Returns Accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | Caltric |
| OE/OEM Part Number | 4WM-81410-00-00, 4WM-81410-01-00 |
| Interchange Part Number | 5GT-81960-00-00, 5BN-81960-00-00,4WM-81670-01-00,4WM-81670-00-00 |
| More Info | Pick Up:No |
| Item Length | 103.8 mm |
| Item Height | 18 mm |
| item Width | 103.8 mm |
| Weight | 4 |
| Material | Iron Core / Copper Wire |
| Includes | Startor, Gasket And Regulator |
| Compatible Model | Road Star XV1700A XV1700 A 2004 |
| Number in Pack | 3 |
| Type | Stator Magneto |
| Compatible Brand | For Yamaha |
| Manufacturer Part Number | ST203A2012 |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Country/Region of Manufacture | China |
| California Prop 65 Warning | Proposition 65 Warning for California Consumers. |
| Vintage Part | No |
| Universal Part | No |
| Performance Part | No |
Check the listing for details. Stator Regulator Rectifier Gasket for Yamaha Road Star XV1700A XV1700 A 2004. Condition: New. Listed at 59.85 USD. Premium Quality Replacement Part STATOR REGULATOR RECTIFIERand GASKET Fits Following Yamaha Models: ROAD STAR XV1700A 2004ROAD STAR XV1700AM MIDNIGHT 2004ROAD STAR XV1700AT SILVERADO 2004ROAD STAR XV1700ATM MIDNIGHT SILVERADO 2004 Order Includes: 1x STATOR REGULATOR RECTIFIER1x GASKET