| Model | 2GB/16GB European/EU plug |
|---|---|
| Playable Media Format | MPEG-4 |
| Processor | S905Y5 |
| Color | Black |
| Year Manufactured | 2024 |
| Brand | Tanix |
| Audio/Video Outputs | HDMI |
| Type | Android wifi6 HDMI STB |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Maximum Resolution | 1080p (FHD) |
| Connectivity | HDMI Port, Wi-Fi |
| Features | 4K, Memory Card Reader, Wi-Fi |
| Operating System | Android |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Country/Region of Manufacture | China |
Check the listing for details. STB Android14 wifi6 4k dual band tvbox. Color: Black, Condition: New. Listed at 87.20 USD. Product Details Software O.S. Android 14. Power Indicator Power On:Blue. SPDIF Coaxial(Optical). AV port AV(3 in 1) port. Wifi 802.11 a/b/g/n/ac; BT5.0. Lan RJ45 Ethernet port. Card Reader TF Card reader.