| Brand | DIY MORE |
|---|---|
| Select Product | AC 110V |
| Type | Temperature Controller |
| Sensor Type | K |
| Analog/Digital | Digital |
| Model | STC-1000 |
| contact capacity | Cool(10A/AC250V); Heat(10A/AC250V) Sensor: NTC 10K (1pce) |
| MPN | STC-1000 |
| Country of Origin | China |
| Power Supply | AC 110V-125V |
Check the listing for details. STC-1000 Pro LED Digital Thermostat 110V Temp Controller. Condition: New – Open box, Made in China. Listed at 35.00 USD. PARTS ROOM SPARE 30DAY WARRANTY