| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Features | Dishwasher Safe, Easy Clean |
| California Prop 65 Warning | None |
| Custom Bundle | No |
| Number of Tiers | 3 |
| Item Width | 8”-Top ; 6”-Bottom |
| Bundle Description | not a bundle |
| Item Length | 12" with handles |
| Item Height | 4” |
| Manufacturer Color | Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Stove Type Compatibility | Electric, Gas |
| Model | None |
| Item Weight | 15 oz |
| Surface Coating | Stainless Steel |
| Brand | Unbranded |
| Color | Silver |
| Set Includes | Steamer |
| Item Depth | 4 in |
| Item Diameter | 8” at top |
| Type | Steamer |
Check the listing for details. Steamer Dual Handle Insert - 3 Sizes in One - Stainless Steel Graduated 8.5 - 6”. Color: Silver, Condition: Used, Made in Unknown. Listed at 5.99 USD. 8.5 - 6” Graduated 3 Sizes. Stainless Steel.