| Accessory Type | Posts |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Corrosion Resistant,Decorative,Fade Resistant |
| Hardware Color Family | Black |
| Hub Required | No hub connection available |
| Included | Assembly Hardware,Brackets,Mounting Hardware,Posts |
| Post Installation Type | Drive-in Anchor |
| Post Material | Steel |
| Product Weight (lb) | 12 lb |
| Weight Capacity (lb) | 50 |
| Product Depth (in) | 20.8 in |
| Product Height (in) | 59.25 in |
| Product Width (in) | 5.97 in |
| UPC | 744759832795 |
Check the listing for details. Steel Drive-In, Top Mount, Mailbox Post Kit, Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 56.99 USD. Features Corrosion Resistant,Decorative,Fade Resistant. Hub Required No hub connection available. We are all human and can make a mistake but it is how you fix that mistake that counts. In the case of factory defects, if available, we will replace the product for you.