| Please Note | Any Questions,Just feel free to contact us on eBay. |
|---|---|
| 📢Highlights🙌 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
| Tips~ | Welcome to our store~have a nice day~ |
| ❤️Features | Fast shipping from US Warehouse |
| Brand | Unbranded |
| Color | Silver, Orange |
| Material | Steel, Nylon |
| Mount Type | Floor Standing |
| Assembly Required | Yes |
| Load Bearing Capacity | 453.59kg/1000lbs |
| Tabletop Size(L*W) | 117*46cm/46*18inch |
| Tabletop Thickness | 2mm/0.08inch |
| Adjustable Height | 33-53.34cm/13-21inch |
| Item Type | Welding Workbench Table |
Check the listing for details. Steel Portable Welding Table Welding Workbench Table Folding Work Bench Silver. Color: Silver, Orange, Condition: New. Listed at 97.07 USD. Specifications Color: Silver, Orange Material: Steel, Nylon Process: Laser Cutting, Bending, Welding, Polishing, Acid Pickling, Phosphating, Surface Spraying Mount Type: Floor Standing Assembly Required: Yes Load Bearing Capacity: 453.59kg/1000lbs Tabletop Size(L*W): 117*46cm/46*18inch Tabletop Thickness: 2mm/0.08inch Adjustable Height: 33-53.34cm/13-21inch Packaging Size: 117*48*8cm/46*18.9*3.15inch Gross Weight: 17kg/37.48lbs Net Weight: 16kg/35.27lbs Package Included 1*Welding Workbench Table All Needed Accessories.