| Brand | Hooke Road |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | QT.10044 |
| Type | Roof Rack Mount Panel |
| OE/OEM Part Number | / |
| Finish | Powder-Coated, Textured |
| Placement on Vehicle | Roof |
| Material | Steel |
| Features | Easy Installation, Easy Storage |
| Color | Black |
| Items Included | Mounting Hardware |
| Item Length | 15.28 in |
| Item Width | 11.93 in |
| Item Weight | 6.3 lb |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Package Size | 16.9x13.8x3.3 inch (L*W*H) |
| UPC | 797034998242 |
Check the listing for details. Steel Roof Rack Fuel Container Mount Panel Accessory Storage Bracket. Color: Black, Condition: New. Listed at 49.89 USD. Versatile Roof Rack Mount Panel Equipped with M8 mm nuts and bolts for installation. Rack accessory, Part Number 1. Versatile Roof Rack MOLLE Panel. Designed to mount a fuel container(Not included).