| Brand | Notch |
|---|---|
| Garden Tool Accessory Type | Other Accessory |
| Material | Steel |
| Product Weight (lb) | 6.5 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Manufacturer Warranty | Limited lifetime warranty against defects in materials and workma |
| Product Depth (in) | 19 in |
| Product Height (in) | 8 in |
| Product Width (in) | 8 in |
| UPC | 744110227628 |
Check the listing for details. Steel Tree Gaffs Climbers. Condition: New. Listed at 388.94 USD. Notch Steel Climbers are thoughtfully designed and 100% focused on comfort. The adjustable cuff allows you to fit the comfortable foam pad on the correct spot on your leg to help disperse pressure and prevent pain in your shins.