| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | 440 Stainless Steel |
| Blade Hardness | 56-58 Rockwell |
| Blade Length | 2.5" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Cream & White |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.5" |
| Overall Length | 6.0" |
| MPN | SW-100ROR |
| Blade Types | Clip Point |
| Brand | Steel Warrior |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Lock back |
| Model | Barracuda |
| Number of Blades | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 2.5 oz |
| Handle Material | Ram, Ox, Ram Horn |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR BARRACUDA SW-100ROR. Color: Cream & White, Condition: New other (see details). Listed at 12.00 USD. STEEL WARRIOR BARRACUDA SW-100ROR3 1/2" Closed Ram, Ox, Ram Horn Handle2 1/2" 440 Stainless Steel Clip Point BladeNickel Silver Bolsters, Brass Pins & LinersOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart.Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales