| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | 440 Stainless Steel |
| Blade Hardness | 56-58 Rockwell |
| Blade Length | 1.75", 1.75", 1.625", & 1.625" |
| Color | Brown |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.25" |
| Overall Length | 5.00" |
| MPN | SW-110BPS |
| Blade Types | Clip Point, Sheepsfoot, Coping, Pen |
| Brand | Steel Warrior |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slip Joint |
| Model | Little Congress |
| Number of Blades | 4 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Burnt Peach Seed Bone |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR LITTLE CONGRESS SW-110BPS. Color: Brown, Condition: New other (see details). Listed at 16.00 USD. STEEL WARRIOR LITTLE CONGRESS SW-110BPS3 1/4" Closed Burnt Peach Seed Bone Handle4-440 Stainless Steel Blades: 1- 1 3/4" Clip Point, 1- 1 3/4" Sheepsfoot, 1- 1 5/8" Coping, & 1- 1 5/8" Pen BladeNickel Silver Bolsters, Brass Pins & LinersOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart. Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales