| Blade Material | 440 Stainless Steel |
|---|---|
| Blade Hardness | 56-58 |
| Blade Length | 2.0" |
| Color | Brown |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 2.875" |
| Overall Length | 4.875" |
| MPN | SW-107BPS |
| Brand | Steel Warrior |
| Blade Type | Clip & Pen |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slip Joint |
| Model | Little Peanut |
| Number of Blades | 2 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Burnt Peachseed Jigged Bone |
| MSRP | $26.67 |
| UPC | 026615187158 |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR LITTLE PEANUT SW-107BPS. Color: Brown, Condition: New other (see details). Listed at 10.50 USD. One flat fee for all orders regardless of quantity. BRASS PINS & LINERS.