| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | 440 Stainless Steel |
| Blade Hardness | 56-58 Rockwell |
| Blade Length | 2.625" |
| Opening Mechanism | Manual |
| Color | Brown |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.25" |
| Overall Length | 5.875" |
| MPN | SW-104ASC |
| Blade Types | Clip & Wharncliffe |
| Brand | Steel Warrior |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slipjoint |
| Model | Copperhead |
| Number of Blades | 2 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Autumn Second Cut Bone |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR LOCKING COPPERHEAD SW-104ASC. Color: Brown, Condition: New other (see details). Listed at 13.30 USD. STEEL WARRIOR LOCKING COPPERHEAD SW-104ASC3 1/4" Closed Autumn Second Cut Bone Handle2 440 Stainless Steel Blades 1-2 5/8" Clip Point & 1-2" WharncliffeNickel Silver Bolsters, Brass Pins & LinersOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart. Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales