| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | 440 Stainless Steel |
| Blade Hardness | 56-58 Rockwell |
| Blade Length | 2.75", 2.125", & 1.875" |
| Color | Silver |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Closed Length | 3.50" |
| Overall Length | 6.25" |
| MPN | SW-133SMP |
| Blade Types | Clip Point, Sheepsfoot, & Spey |
| Brand | Steel Warrior |
| Type | Pocket Knife |
| Lock Type | Slip Joint |
| Model | Scout Folder |
| Number of Blades | 3 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Stainless Steel w/Shell & Mother of Pearl Inlay |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR SCOUT FOLDER SW-133SMP. Color: Silver, Condition: New other (see details). Listed at 20.00 USD. STEEL WARRIOR SCOUT FOLDER SW-133SMP3 1/2" Closed Stainless Steel w/Shell & Mother of Pearl Inlay Handle3 440 Stainless Steel Blades: 1-2 3/4" Clip Point, 1-2 1/8" Sheepsfoot, & 1-1 7/8" Spey BladesBrass LinersOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart. Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales