| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Blade Material | 440 Stainless Steel |
| Blade Hardness | 56-58 Rockwell |
| Blade Length | 3.50" |
| Color | White/Black |
| Blade Edge | Straight Edge |
| Overall Length | 8.00" |
| MPN | SW-610SBR |
| Handle Length | 4.50" |
| Brand | Steel Warrior |
| Blade Type | Clip Point |
| Type | Skinning Knife |
| Model | Skinner |
| Tang Style | Full |
| Features | Sheath Included |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Handle Material | Stag Bone Resin |
| Item Weight | 9 oz |
Check the listing for details. STEEL WARRIOR SKINNER SW-610SBR. Color: White/Black, Condition: New other (see details). Listed at 17.00 USD. STEEL WARRIOR SKINNER SW-610SBR8" Overall 3 1/2" Stag Bone Resin Full Tang Handle4 1/2" 440 Stainless Steel Skinning BladeBlack Nylon SheathOne flat fee for all orders regardless of quantity. Combine items into one order by adding to cart. Visit my store for more knives at: https://www.ebay.com/str/kalispellknifesales