| Compatible Brand | Universal |
|---|---|
| Light Color | White: Clear, White: Warm |
| EC Range | A+++ - E |
| Power Source | USB |
| Color | Black |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| MPN | VIVPC001-BLK |
| Item Length | 7.5 in box |
| Brand | Vivitar |
| LED/Bulb Count | 24 |
| Type | Ring Light and Smart Phone Kit |
| Mount Type | desk clamp |
| Item Height | 7 in box |
| Model | Flexible Rng Light and Mart Phone Kit |
| Light Type | LED |
| Features | Portable, Desk Clamp |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 3.5 in box |
| Item Weight | 1.33 pounds |
Check the listing for details. Vivitar Flexible Ring Light & Smartphone Kit - Open Box. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 9.00 USD. The Vivitar Flexible Ring Light & Smartphone Kit includes a flexible ring light with 24 LED bulbs in a black color. It is compatible with universal brands, powered by USB, and features a desk clamp mount. The kit is portable, with warm and clear white light options. The model comes new in box and is designed for use with smartphones for photography and video purposes.