| Brand | MadHornets |
|---|---|
| Cable length | 1m / 3.3ft. |
| Clip part | Double mode design, soft plastic and hard plastic |
| Color | Black |
| Input voltage | 5V |
| Manufacturer Part Number | S003-A044 |
| MPN | S003-A044 |
| Output current | 700mA |
| Output voltage | 5V |
| Type | Charger |
| USB part | Adding a set of internal moulds |
| Warranty Terms | 6 Month |
Check the listing for details. Vivoactive GPS Smart Watch Charger Replacement Charging Cradle Synchronous Data. Color: Black, Condition: New. Listed at 14.78 USD. NOT Fit Garmin Vivoactive HR or any other model. Power Protection Inside (PTC) : Keep your Vivoactive safe from over-current or over-charging. NOTICE: Only fit for Garmin Vivoactive, not fit for Garmin Vivoacitve HR or any other models.