| Brand | VIVOSUN |
|---|---|
| Number of Items in Set | 2 |
| Type | Heat Mat |
| Heated | Yes |
| Color | Black |
| Voltage | 120 V |
| Features | Waterproof |
| Set Includes | Heat Mat |
| Item Length | 10 in |
| Power Consumption | 20 W |
| Item Width | 20.75 Inches |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. VIVOSUN 10"x20.75"Seedling Heat Mat w/Built-in Temperature Controller,Waterproof. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 19.99 USD.