| Color | Black |
|---|---|
| Brand | VIVOSUN |
| Type | Propagator - Heated |
| Heated | Yes |
| Features | Adjustable Ventilation Lid, Waterproof |
| Voltage | 120 V |
| Item Length | 48" |
| Number of Sites | 1 |
| Item Width | 20.75" |
| Number of Items in Set | 1 |
| Power Consumption | 105W |
Check the listing for details. VIVOSUN 48"x20.75" Seedling Heat Mat with Built-in Temperature Controller. Color: Black, Condition: New. Listed at 45.99 USD.