| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Sites | 16 |
| SIZE | 48" x 20.75" |
| Color | Black |
| Custom Bundle | Yes |
| Set Includes | Heat Mat |
| Material | ABS |
| Item Length | 48 in |
| Brand | VIVOSUN |
| Type | Propagator - Heated |
| Heated | Yes |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Voltage | 120 V |
| Features | Waterproof |
| Power Consumption | 20 W |
| Item Width | 20 in |
| UPC | 10645567436618 |
Check the listing for details. VIVOSUN 6-Pack Seed Starter Trays Humidity Dome w/ 10"x20.75" Seedling Heat Mat. Color: Black, Condition: New. Listed at 26.98 USD.