| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Number of Sites | 2 |
| Heated | Yes |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Color | Black |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 20 in |
| Set Includes | Thermostat, Heat Mat |
| Material | Plastic |
| Item Length | 20 in |
| UPC | 0313113979997 |
| Brand | VIVOSUN |
| Type | Heat Mat |
| MPN | 330101C |
| Features | Thermostat |
Check the listing for details. VIVOSUN Seedling Heat Mat and Digital Thermostat. Color: Black, Condition: New. Listed at 22.95 USD. VIVOSUN Seedling Heat Mat and Digital Thermostat