| Timer Control | 24 hrs |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Frequency | 60 Hz |
| EC Range | A+++ - E |
| Power Source | Corded |
| Vent Style | Circular |
| Color | Black |
| Item Diameter | 48 in |
| Material | Metal, Plastic, Polyethylene |
| Year Manufactured | 2023 |
| Number of Speeds | 10 or More |
| Suitable For | Indoor/Outdoor |
| Brand | VIVOSUN |
| Type | Grow Tent |
| Control Style | App Control |
| Blade Orientation | Centrifugal |
| Energy Star | 5 Stars |
| Ventilation System | Exhaust |
| Voltage | 240 V |
| Item Height | 60 in |
| Model | VIVOSUN Smart |
| Number of Blades | 3 |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Item Width | 24 in |
Check the listing for details. VIVOSUN Smart Grow System (SKU: SGS‑SE1S4E42A). Color: Black, Condition: Used. Listed at 765.00 USD.