| Shape | Round |
|---|---|
| Part Number | NJ60 |
| Number of Pieces | 1 |
| Size | 60mm |
| Color | Diameter-60mm |
| Item model number | HLCT60MM |
| Material | Alloy Steel |
| Product Dimensions | 2.36"L x 2.36"W x 2.05"Th |
| Is Discontinued By Manufacturer | No |
| Item Package Quantity | 1 |
| Pull Force | 500 Pounds |
| Batteries Required? | No |
| Style | 60mm-500lbs |
| Item Weight | 11.3 ounces |
| Batteries Included? | No |
Check the listing for details. Vndueey. Color: Diameter-60mm, Condition: New. Listed at 40.00 USD. Experience the reliability and durability of the Vndueey 60mm alloy steel swivel, designed for unparalleled performance.