| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Mill Diameter | 7/32 in |
| End Mill Type | Square End Mill |
| Number Of Flutes | 2 |
| Material | Solid Carbide |
| Shank Diameter | 1/4 in |
| MPN | 10014 |
| Length Of Cut | 5/16 in |
| Brand | VOISARD TOOL |
| Overall Length | 2-1/2 in |
| End Type | Single End, Square |
Check the listing for details. VOISARD TOOL 7/32" x 1/4" Shank Solid Carbide 2 Flutes End Mill Endmill USA. Condition: New, Made in United States. Listed at 19.99 USD.