| Color | Black |
|---|---|
| Items Included | Charging Cable |
| Number of Phases | 1 |
| Manufacturer Part Number | 5910768A |
| Brand | Volkswagen |
| Manufacturer Warranty | None |
| OE/OEM Part Number | EVSE |
| Voltage | 240 V |
| Connector Type | Type 1 |
| Amperage | 32 A |
| Features | Protective Function |
| Level | 2 |
| Charging Rate | 7 kw |
Check the listing for details. Volkswagen EV Charger ID.4 ID.BUZZ e-Golf VW mobile charge cable charging 240v. Color: Black, Condition: Used. Listed at 269.99 USD. Lightly used with 14-50 adapter.