| Power cord length | 1.5 meters |
|---|---|
| Plug Type | Universal, United States |
| Size | 210MM*150MM*150MM |
| Color | Black |
| Input Voltage | 110v/220V AC selectable |
| Maximum Input Current | xx |
| Smart Home Compatibility | Not Applicable/Not Available |
| Brand | Unbranded |
| Peak Power | 3000W |
| Type | Voltage Converter Transformer |
| Unit Type | Unit |
| Surge Energy Capacity | x |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Number of Outlets | 4 |
| Features | Cord, Indicator Light, Lead, On/Off Switch |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 2501-3000 W |
| Unit Quantity | 1 |
| Output Voltage | 110v/220v AC |
| Smart Home Protocol | HomePlug |
| Voltage Conversion | Step-Up/Step-Down |
Check the listing for details. Voltage Converter Transformer 3000 Watt Step Up/Down 110/220 Volts. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 45.00 USD. Voltage Converter Transformer 3000 Watt Step Up/Down 110/220 Volts