| Part Number | DYZHQ5000WUS |
|---|---|
| Style | 5000W |
| Maximum Input Current | 15 Amps |
| Power Source | Corded Electric |
| Minimum Frequency | 50 Hz |
| Product Dimensions | 10.6"D x 9.5"W x 8.5"H |
| Item Type Name | 5000W, Heavy Duty Step Up/Down Transformer, Convert from 110 Volt |
| Item Weight | 29.9 Pounds |
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Model | ST-5000VA |
| Included Components | 1 x Power Cord, 1 x User Manual |
| Specification Met | CE, FCC |
| Item Dimensions D x W x H | 10.6"D x 9.5"W x 8.5"H |
| UPC | 7445034911961 |
Check the listing for details. Voltage Converter Transformer, 5000W, Heavy Duty Step Up/Down Transformer, Conve. Condition: New. Listed at 161.99 USD. Multiple security protections make you more secure during use. It has 8 outlets, supporting up to 8 devices connected to use simultaneously. With an 28.2 lbs/12.8 kg net weight and convenient handle design, it is easy to carry and transport without effort.