| Country of Origin | United States |
|---|---|
| Brand | machine-tools |
| MPN | MT3493363 |
| Type | Voltage Converter Transformer |
| Power Source | Corded Electric |
| Output Voltage | AC 110V/220V |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Input Voltage | AC 110V/220V |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 2000W |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
Check the listing for details. Voltage Converter Transformer Step Up/Step Down 220V-110V 110V-220V 2000W. Condition: New, Made in United States. Listed at 61.03 USD. Product Description: .