| Plug Type | United States |
|---|---|
| Color | Black |
| Material | Metal |
| Input Voltage | 120 V, 240 V |
| Smart Home Compatibility | Universal |
| Brand | Unbranded |
| Type | Voltage Power converter |
| Unit Type | Unit |
| Number of Outlets | 3 |
| Features | Heavy Duty |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 5000 W Peak 3000 W Rated |
| Smart Home Protocol | Not Applicable/Not Available |
| Output Voltage | 120 V, 220 V |
| Voltage Conversion | Step-Up & Down |
Check the listing for details. Voltage Power converter Tool. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 399.90 USD. Weight: 22.6lb. 14.02in x 10.51in x 8.5in.