| Brand | OUMURS |
|---|---|
| Type | Voltage Regulator Rectifier |
| OE/OEM Part Number | 74440-08, 7444008 |
| Manufacturer Warranty | 3 Months |
| Material | High Quality Aluminum |
| Item Color | Black |
| Fitment 1 | For Harley Davidson Night Rod 1250 2008-2014 |
| Fitment 2 | For Harley Davidson V-Rod 1250 2008-2014 |
| Gross Weight | 1.53lbs |
| Working Voltage | DC 12V |
| Sizes | Approx. 135 x 90 x 45 mm (5-1/4” x 3-1/2” x 1-3/4” |
Check the listing for details. Voltage Regulator Rectifier 12V For Harley 2008-2014 VROD VSRCAW VSRCDX 74440-08. Condition: New. Listed at 33.26 USD. Therefore, no slicing is required. For Harley Davidson Night Rod 1250 2008-2014. For Harley Davidson V-Rod 1250 2008-2014. With improved heat sink for better cooling. Material: High Quality Aluminum.