| Brand | AEIOU |
|---|---|
| Type | Voltage Regulator Rectifier |
| Manufacturer Part Number | 74505-09 |
| Manufacturer Warranty | 3 Year |
| Material | High Quality Aluminum |
| Placement on Vehicle | Array |
| Voltage | 12 V |
| Fitment | For Road King Touring 2009-2014 |
| Item Color | Black |
| Sizes | Approx. 170 x 87 x 95 mm (6-3/4” x 3-3/8” x 3-3/4” |
| Replaces OEM Numbers | 74505-09, 74505-09A |
| Gross Weight | 1.64lbs |
| Features | Easy Installation |
| OE/OEM Part Number | 74505-09 |
Check the listing for details. Voltage Regulator Rectifier 74505-09 Fits For Harley Davidson Electra Glide. Condition: New. Listed at 30.49 USD. For ELECTRA GLIDE. Touring 2009-2015 FLHT FLHR FLTR Models. Trike Tri Glide Ultra Class FLHTCUTG 2009–2015. for ULTRA CLASS. Due to the different display and different light, the picture may not reflect the actual color of the item.