| Brand | autoparts-leader |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | AP11237101L |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Placement on Vehicle | Front |
| Modified Item | No |
| Custom Bundle | No |
| Package Included | Regulator x 1 |
| Hole Diameter | 20 mm |
| Universal Fitment | No |
| Product Type | Voltage Regulator Rectifier |
| Approx Size | 95 x 80 x 28 mm |
| Voltage | 12V |
| Adjustable | No |
| Material | High Quality Aluminum |
| OE Spec or Performance/Custom | OE Spec |
| Wires length | 390 mm |
| Fixation holes center to holes center | 70 mm |
| Other Part Number | 31600-MAA-000 31600-MAA-A10 |
| Interchange Part Number | 31600-MM8-008 31600-MR6-000 |
Check the listing for details. Voltage Regulator Rectifier Fits Honda Shadow Sabre 1100 VT1100C2 Black 2000. Condition: New. Listed at 22.19 USD. What is a voltage regulator rectifier? .