| Brand | Eagle |
|---|---|
| Manufacturer Part Number | EA102346LE |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Type | Rectifier |
| Placement | Right, Front |
| Intended Use | Replacement Part |
| Color | Silver |
| Dimensions | 180mm x 80mm x130mm |
| Surface Material | As the photos show |
| Material | Metal, Plastic |
| Voltage | 12 Volt |
| OE Spec or Performance/Custom | OE Spec |
| Modified Item | No |
| Custom Bundle | No |
| Package Included | Regulator x 1 |
| Wireless Remote | No |
| Hole Diameter | 8mm |
| Fixation holes center to holes center | 155mm |
| Universal Fitment | No |
Check the listing for details. Voltage Regulator Rectifier For Harley-Davidson 2006 2007 2008 74505-06. Color: Silver, Condition: New. Listed at 45.29 USD. Product Description: Condition: New Unit Type:Voltage Regulator Material:High Quality Aluminum Colour:Normal Black Position:Front Warranty:1 Year Direct replacement to your original unit. Plug-and-play, direct fit, easy installation. Hole Diameter:8mm Approx Size:180mm x80mm x 130mm(Length x Width x Height) Fixation holes center to holes center:155mm Voltage: 12 Volt Replacement Part Numbers:74505-06, 74505-06A, 498269, 49-8269, 498276, 49-8276 Package Included: 1 x Voltage Regulator Rectifier Applications: .