| Brand | BFO |
|---|---|
| California Prop 65 Warning | California Prop 65 Warning |
| Features | Easy Installation |
| Fitment 1 | For Polaris Ranger 1000 XP/Crew XP 2017-2024 |
| Fitment 2 | For Polaris RZR 570 2017-2022 |
| Fitment 3 | For Polaris RZR 900 2015-2024 |
| Fitment 4 | For Polaris RZR 1000 2014-2024 |
| Fitment 5 | For Polaris RZR Turbo R/R 4 2022-2024 |
| Fitment 6 | For Polaris General 1000/1000 4/1000XP /1000 XP 4 2016-2024 |
| Fixation holes center to center | 82mm |
| Height | 41 mm |
| Important Notice | Package Included: Just like the picture, Professional installation required |
| Interchange Part Number | For Polaris Ranger 900 2016-2019 |
| Item Length | 121mm |
| Manufacturer Part Number | YKXJFU |
| Manufacturer Warranty | 2 Years |
| Material | Plastic |
| Maximum Charging Current | 65A / 660W |
| Minimum Charging Voltage | 14.5 V +/- 0.5 V |
| Note | No Instruction Included |
| Number of pins | 5 |
| Number of plugs | 2 |
| OE/OEM Part Number | 4016868,4014856,4013904,4015229,2206367 |
| Open Circuit Voltage | < 15 V Operation |
| Placement on Vehicle | Front |
| Quantity | As the same as picture |
| Superseded Part Number | For Polaris Ranger 570 2016-2024 |
| Type | Voltage Regulator Rectifier |
| Universal Fitment | No |
| Warranty | 2 Year |
| Width | 110 mm |
Check the listing for details. Voltage Regulator Rectifier For Polaris General 1000 XP / 1000 XP 4 2016-2024. Width: 110 mm, Condition: New. Listed at 97.99 USD. For Polaris Ranger 1000 XP/Crew XP 2017-2024. For Polaris General 1000 XP 2016-2024. For Polaris General 1000 XP 4 2016-2024. For Polaris Ranger 570 2016-2024. For Polaris Ranger 900 2016-2019. For Polaris RZR 570 2017-2022.