| Country of Origin | China |
|---|---|
| Number of Compartments | 12 |
| Shape | Oval |
| Power Source | Corded Electric |
| Color | Red |
| MPN | TX-688B/13/138US |
| Material | Metal |
| Brand | VonShef |
| Type | Donut Maker |
| Unit Type | Unit |
| Voltage | 120 V |
| Model | 13/138US |
| Features | Non-Stick |
| Unit Quantity | 1 |
| Number of Items | 1 |
| Power | 1200 W |
| Item Weight | 6 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. VonShef 12 Mini Doughnut Maker Donut Machine for Kid-Friendly Breakfast/Snacks. Color: Red, Condition: Open box, Made in China. Listed at 69.95 USD.